| RAM | 48 GB DDR5 |
|---|---|
| Memory Speed | 5600 MHz |
| Brand | Crucial |
| Series | Crucial DDR5 5600MHz SODIMM DRAM |
| Item model number | CT48G56C46S5 |
| Item Weight | 0.332 ounces |
| Product Dimensions | 2.74 x 0.15 x 1.18 inches |
| Item Dimensions LxWxH | 2.74 x 0.15 x 1.18 inches |
| Color | Multicolor |
| Computer Memory Type | DDR5 SDRAM |
| Voltage | 1.1 Volts |
| Manufacturer | Micron |
| Date First Available | July 11, 2023 |