| Brand | AWINEY |
|---|---|
| Model Number | AW15 |
| Model Name | AW15 |
| Built-In Media | Cable |
| Age Range Description | Adult |
| Customer Package Type | Packaged |
| Number of Items | 2 |
| UPC | 958331512542 |
| Manufacturer | Pritaz |
| Colour | 2 Pack 3.5mm Wired Earbuds/Earphones In-ear |
| Style Name | classic |
| Unit Count | 2 Count |
| Noise Control | Sound Isolation |
| Frequency Range | [20 Hz - 20,000 Hz] |
| Enclosure Material | Plastic |
| Specific Uses For Product | Music, Travel, Sport |
| Antenna Location | Music listening, Traveling, Exercising |
| Compatible Devices | Devices with a 3.5mm audio input port |
| Cable Features | Detachable |
| Headphone Jack | 3.5 mm Jack |
| Connectivity Technology | Wired |
| Headphones Ear Placement | In Ear |
| Headphone Folding Features | In Ear |
| Earpiece Shape | Rounded |
| Control Type | Volume Control |
| Control Method | Touch |
| Controller Type | volume |