| Audio output mode | Stereo |
|---|---|
| Mounting Type | Tabletop, Floor Standing |
| Enclosure Material | steel mesh |
| Speaker type | Outdoor Tweeter |
| Additional Features | 360W PEAK True Wireless Stereo, IPX5 Splash Proof, Bass Boost,105dB Huge Sound, 24h Playtime, Portable, Party Mixed Color LED Li |
| Antenna Location | For Computers, For DVD Players, For Guitars, For Music Players, For Smartphones or Tablets, For Surround Sound Systems, For Tele |
| Subwoofer Diameter | 4.04 Inches |
| Colour | Black |
| Is waterproof | False |
| Maximum range | 10 Meters |
| Control Method | Touch |
| Speaker Size | 4.04 Inches |
| Woofer Diameter | 10.26 Centimeters |
| Tweeter Diameter | 1.2 Inches |
| Water Resistance Level | Water Resistant |
| Bluetooth Range | 10 Meters |
| Specific Uses For Product | Business, Party, Travel |
| Total Ethernet Ports | 1 |
| MP3 player | No |
| Battery Average Life | 24 Hours |
| Controller Type | Ring |
| Unit Count | 1 Count |
| Item Dimensions D x W x H | 16.6D x 19.4W x 37.2H Centimetres |
| Item Weight | 3.8 Kilograms |
| Compatible Devices | Karaoke Machine, Laptop, Smartphone, Tablet, Television |
| Compatible with Vehicle Type | ATV, Bicycle, Boat, Bus, Car, Golf Cart, Motorcycle, Tractor, Truck |
| Power Source | Battery Powered |
| Number of Batteries | 2 Lithium Ion batteries required. |
| Is Electric | Yes |
| Brand | W-KING |
| Model Number | T9-2 |
| Model Name | W-KING Bluetooth Speaker |
| Built-In Media | 3.5mm AUX cable, Type-c charging cable, User manual, W-KING 80W Party Portable Bluetooth Speaker |
| Number of Items | 1 |
| Customer Package Type | FFP |
| Series Number | 2 |
| Manufacturer | W-KING |
| Age Range Description | Women, Men, friends, adult, wife, husband |
| Item Type Name | Bluetooth Speaker, Bookshelf Speakers, Floorstanding Speakers, Home Speakers, Outdoor Speakers, Portable Speakers, Subwoofers, S |
| Manufacturer Contact Information | shenzhen/longhua, guangdong 518109,CN |
| Speaker maximum output power | 180 Watts |
| Input Voltage | 5 Volts |
| Frequency Response | 60 Hz |
| Number of Audio Channels | 2.0 |
| Signal-to-Noise Ratio | 80 dB |
| Connectivity Technology | Bluetooth |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Subwoofer Connectivity Technology | Wireless |
| Connectivity Protocol | Bluetooth |
| Battery Charge Time | 3.8 Hours |
| Battery Capacity | 5100 Milliamp Hours |
| Audio Driver Type | Dynamic Driver |
| Audio Driver Size | 10.2 Centimeters |
| Number Of Circuits | 2 |