| RAM Memory Technology | DDR5 |
|---|---|
| Memory Speed | 6400 MHz |
| Compatible Devices | Desktop |
| Additional Features | Led Lights, Registered Memory |
| Voltage | 1.4 Volts |
| Column Address Strobe Latency | 36 |
| Form Factor | DIMM |
| Data Transfer Rate | 6400 MHz |
| Number of Pins | 288 |
| RAM Size | 48 GB |
| Brand | Corsair |
| Model Name | VENGEANCE RGB DDR5 |
| UPC | 840006667193 |
| Manufacturer | Corsair |
| Item Weight | 0.11 Pounds |
| Warranty Description | Limited Lifetime |