| RAM Memory Installed | 32 GB |
|---|---|
| Memory Storage Capacity | 32 GB |
| Processor Speed | 240 MHz |
| Connectivity Technology | Wi-Fi |
| Operating System | FreeRTOS |
| Wireless Compability | Bluetooth |
| Compatible Devices | Flipper Zero |
| RAM Memory Technology | LPDDR4 |
| Total Usb Ports | 1 |
| Item dimensions L x W x H | 2.36"L x 1.18"W x 3.62"H |
| Brand | Flipper |
| Model Name | WiFi Devboard |
| Built-In Media | Manual, WiFi Devboard |
| UPC | 195893674879 |
| Global Trade Identification Number | 00195893674879 |
| Model Number | FLP-M-WIFI |
| Mfr Part Number | sm-944 |
| Manufacturer | Flipper Devices |
| Item Weight | 12 Grams |