| Color | Inkwell Gray |
|---|---|
| Hard-Drive Size | 1 TB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Other Special Features of the Product | Portable, Thin |
| Graphics Description | Dedicated |
| Graphics Coprocessor | Intel Arc Graphics |
| Hard Disk Description | SSD |
| Item Weight | 3.6 Pounds |
| Video Processor | Intel |
| Specific Uses For Product | Personal |
| Webcam Capability | No |
| Form Factor | Detachable |
| Voltage | 100240 Volts |
| Graphics RAM Type | DDR5 SDRAM |
| Compatible Devices | Detachable Bluetooth Keyboard, ASUS Pen 2.0 SA203H, External Displays via HDMI/Thunderbolt 4, Bluetooth Devices |
| Warranty Type | Limited |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 12.34"L x 0.57"W x 8.58"Th |
| Optical Storage Device | No Drive |
| Video Output | HDMI |
| Screen Size | 14 Inches |
| Resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Native Resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Display Type | OLED |
| Display Resolution Maximum | 1920 x 1200 pixels |
| Display technology | OLED |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Maximum Display Brightness | 500 Nit |
| Touch Screen Type | Capacitive |
| Has Color Screen | Yes |
| Connectivity Technology | Bluetooth |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Wireless Compability | Bluetooth |
| Bluetooth support? | Yes |
| Wi-Fi Generation | Wi-Fi 6E |
| Human-Interface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | Detachable Bluetooth Keyboard |
| Keyboard Layout | QZERTY |
| Control Method | Touch |
| Microphone Form Factor | Built-In |
| Audio Recording | No |
| Processor Series | Core i7 |
| Processor Speed | 4.8 GHz |
| Processor Count | 16 |
| Processor Brand | Intel |
| CPU Model Number | Intel® Core™ Ultra 7 |
| CPU Model Generation | 13th Gen |
| CPU Model Speed Maximum | 4.7 GHz |
| CPU Codename | Alder Lake-P |
| CPU L1 Cache | 160 KB |
| CPU L2 Cache | 12 MB |
| CPU L3 Cache | 12 MB |
| Brand | ASUS |
| Model Name | UX8406MA-DS76T |
| Model Year | 2024 |
| Model Number | Zenbook DUO |
| Built-In Media | UX8406MA-DS76T |
| Manufacturer | ASUS |
| UPC | 197105355941 |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Warranty Description | 1 Year |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| RAM Memory Technology | LPDDR5 |
| RAM Memory Maximum Size | 16 GB |
| RAM Type | DDR5 RAM |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Battery Life | 12 Hours |
| Lithium-Battery Energy Content | 75 Watt Hours |
| Total Usb Ports | 3 |
| Hardware Interface | HDMI, Thunderbolt, USB, USB Type C |
| Number of Ports | 5 |
| Total Thunderbolt Ports | 2 |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Total PCIe Ports | 4 |