| Brand Name | Crosman |
|---|---|
| Model Name | Crosman 0737 Copperhead 1500-Count 4.5mm Copper Coated BBs In EZ-Pour Bottle |
| Sport Type | Hunting |
| UPC | 028478073708 |
| Global Trade Identification Number | 00028478073708 |
| Manufacturer | Crosman Corporation |
| Manufacturer Part Number | 0737 |
| Model Number | 0737 |
| Included Components | Product |
| Item Type Name | Crosman 0737 Copperhead 1500-Count 4.5mm Copper Coated BBs In EZ-Pour Bottle |
| Unit Count | 1500.0 Count |
| Style Name | 1500 Count |
| Shape | Round |
| Caliber | 0.177 |
| Cross section shape | Round |
| Size | 1500-count |
| Item Weight | 22.68 g |
| Item dimensions W x H | 2"W x 4.3"H |
| Material Type | copper coated steel |