| Operating System | OS |
|---|---|
| Specific Uses For Product | Business/Office/Home/Video/ |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
| Hard Disk Description | SSD |
| Hardware Interface | 3.5mm Audio |
| Item Dimensions | 4.92 x 4.4 x 1.65 inches |
| Item Weight | 0.85 Kilograms |
| Video Output Interface | DisplayPort, HDMI |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Cooling Method | Fan |
| Compatible Devices | keyboard/monitor/mouse/printer |
| Total Expansion Slots Quantity | 1 |
| Video Output | HDMI, DisplayPort, USB4 |
| Cache Memory Installed Size | 16 MB |
| Memory Storage Capacity | 500 GB |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| RAM Memory Maximum Size | 64 GB |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| RAM Type | DDR5 RAM |
| Memory Clock Speed | 7.5 GHz |
| Display Resolution Maximum | 3840x2160 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Connectivity Technology | 2.5G Ethernet/USB3.2/HDMI2.1 |
| Wireless Compability | 802.11ac |
| Wireless Technology | WiFi/BT5.2 |
| Brand | Beelink |
| Model Number | SEI |
| Model Name | SEI |
| Built-In Media | 1*100cm HDMI Cable, 1*User manual, 1*power adapter, 1×5500U 16+500GB Mini PC |
| Processor Brand | AMD |
| CPU Model Number | AMD Ryzen 5 5500U |
| Warranty Description | 1 Year |
| Video Processor | AMD |
| Manufacturer | Shenzhen AZW Technology Co., Ltd. |
| Graphics Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | AMD Radeon Graphics 7cores 1800 MHz |
| Graphics RAM Type | Shared |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Processor Series | AMD Ryzen 5 5500U |
| Processor Speed | 2.1 GHz |
| Processor Socket | FP6 |
| Processor Count | 6 |
| CPU Model Speed Maximum | 4 GHz |
| Total Usb Ports | 5 |
| Number of Component Outputs | 3 |
| Total Thunderbolt Ports | 1 |
| Human-Interface Input | Keyboard |
| Keyboard Layout | QWERTY |