| Compatible Devices | Android, PC, Tablet, Smartphone |
|---|---|
| Controller Type | Gamepad |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Wireless, Cable, USB, USB Type-C |
| Button Quantity | 14 |
| Hardware Platform | MSI |
| Power Source | Battery Powered |
| Item Weight | 0.23 Kilograms |
| Package Quantity | 1 |
| Item Dimensions D x W x H | 6.2"D x 7.3"W x 3.3"H |
| Color | Black |
| Brand Name | msi |
| Model Name | FORCEGC300W |
| Warranty Description | 1 Year |
| Manufacturer | MSI |
| UPC | 824142370841 |
| Model Number | FORCE GC300 W |
| Manufacturer Part Number | FORCE GC300 W |