Amazon Renewed is your trusted destination for a huge selection of smartphones, computers, video games, power tools and even more products that work and look like new and are backed by the Amazon Renewed Guarantee.
| Operating System | iOS 17 |
|---|---|
| RAM Memory Installed | 6 GB |
| Processor Series | Apple A6 |
| Processor Speed | 3.4 GHz |
| Memory Storage Capacity | 1000 GB |
| Color | Space Black |
| Connector Type | Lightning |
| Form Factor | Slider |
| Water Resistance Level | Not Water Resistant |
| Battery Power | 3600.0 |
| Display Type | OLED |
| Wireless Provider | Tracfone |
| Cellular technology | 5G |
| Brand | Apple |
| Model Year | 2022 |
| Built-In Media | Cellphone |
| Warranty Description | 90 Days |
| Manufacturer | Apple |
| UPC | 784956781595 |