Amazon Renewed is your trusted destination for a huge selection of smartphones, computers, video games, power tools and even more products that work and look like new and are backed by the Amazon Renewed Guarantee.
| Operating System | iOS 16 |
|---|---|
| RAM Memory Installed | 4 GB |
| Memory Storage Capacity | 128 GB |
| Color | Black |
| SIM Card Slot Count | Dual SIM |
| Connector Type | Lightning |
| Form Factor | Slate |
| Biometric Security Feature | Fingerprint Recognition |
| Water Resistance Level | Not Water Resistant |
| Flash Memory Supported Size Maximum | 128 GB |
| Battery Power | 1.0 |
| Display Type | OLED |
| Wireless Provider | Boost Mobile |
| Cellular technology | 5G |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Brand | Apple |
| Model Year | 2020 |
| Built-In Media | USB Cable |
| Warranty Description | Amazon Renewed Warranty |
| Manufacturer | Apple |
| UPC | 784956777055 |